HİZMET VE DESTEK

ariston ile bağlantı kur

MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 82 84

Ürünlerimiz ile ilgili soru,görüş ve destek talepleriniz ya da Tüm Türkiye’de yaygın yetkili servislerimize ulaşmak için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)


Sıcak Su

Elektrikli termosifonuma hangi sıklıkla bakım yapılmalıdır?

Termosifonunuzun gerekli kontrol ve bakımları ile ilgili bilgileri ürün ile birlikte verilen kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz.


Elektrikli termosifonun garantisi ne kadardır ve şartları nelerdir?

Elektrikli termosifonlarımızın standart garantisi, yetkili servis tarafından yapılan montaj işlemi tarihinden itibaren olup 3 yıldır. Bu süre içinde üretim kaynaklı bir arıza meydana gelmesi durumunda herhangi bir ücret ödememenizi sağlar. Garanti süresi modellerimiz arasındaki farklılık gösterebilir, bu nedenle daha detaylı bilgi için lütfen ilgili ürünün garanti belgesini kontrol ediniz. Üretici garantisinden yararlanmak için ürün montaj hizmetinin yetkili servisimiz tarafından yapılması ve sistemimizde kayıtlı olması gerekir. Detaylı Bilgi için Lütfen 444 8284 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayınız.

ISITMA

Neden yoğuşmalı kombi seçmeliyim?

Yoğuşmalı kombiler, yanma sonucu oluşan su buharındaki gizli ısı enerjisini sisteme geri kazandırması sayesinde çok yüksek verim elde etmek ve büyük enerji tasarrufu sağlamak üzere tasarlanmış son teknoloji ürünlerdir. Teknolojik olarak gelişmiş, büyük kullanım kolaylığı, daha düşük tüketim ve daha düşük zararlı emisyonlar sunarlar. Standart gazlı ısıtma sistemlerinde, egzoz dumanlarının üretimi sırasında üretilen gizli ısının neredeyse tamamı, evin dışındaki bir baca yoluyla dışarıya atılır. Isı enerjisi ile birlikte karbon monoksit gibi zararlı maddeler de çevreye yayılır. Ancak yoğuşmalı modellerde bu ısı geri kazanılır ve sistem dönüş suyunun ön ısıtılması için kullanılır. Bu fonksiyon, ısıl verimde önemli bir artış, kazanın ihtiyaç duyduğu güçte azalma, maliyetlerde yüksek oranda azalma ve en önemlisi zararlı emisyonlarda azalma elde edilmesini sağlar. Bu nedenle, yoğuşmalı kombi seçimi, daha sürdürülebilir bir gelecek ve ısıtılacak mahali her zaman doğru sıcaklıkta ısıtmak için gerekli olan en iyi çözümdür.

Kombinin garantisi ne kadardır ve garantinin başlaması için ne yapılmalıdır?

Kombilerimizin standart garantisi, yetkili servis tarafından yapılan ilk çalıştırma  işlemi tarihinden itibaren olup 3 yıldır. İlk çalıştırma öncesinde kombinin montaj kılavuzunda ve bağlı olunan bölgenin gaz şirketi tarafından belirtilen şartlara uygun olarak montajlanması ve bağlı olunan bölgenin gaz şirketi tarafından verilen “Gaz Açma Belgesi – Gaz Uygunluk Belgesi”nin alınması gerekmektedir. Detaylı Bilgi için Lütfen 444 8284 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayınız.

Kombime hangi sıklıkla bakım yapılmalıdır?

Kombinizin gerekli kontrol ve bakımları ile ilgili bilgileri ürün ile birlikte verilen kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz.

Yenilenebilir Enerji

Isı pompası ile kombi arasındaki fark nedir?

Kombi, suya aktarılacak ısı enerjini üretmek için doğal gazın yanmasını kullanan bir ısı üreticidir. Maksimum verimi %100 olabilir, yani maksimum olarak gazın yanması sonucu açığa çıkan enerjiyi kullanabilir. Isı pompası ise ısı enerjisini daha soğuk bir ortamdan daha sıcak bir ortama iletmek için termodinamik bir döngü kullanır. Termodinamik çevrim, elektrik enerjisini kullanan bir kompresör tarafından desteklenmektedir. Kullanılan enerji, dış ortamdan alınan serbest enerjiye kıyasla çok küçüktür. Bu nedenle ısı pompaları ürüne bağlı olarak çok daha yüksek performanslara sahiptir ve çok daha çevrecidir.